Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi.

W ramach obchodów tego dnia nasza szkoła dołączyła do akcji „Sprzątania Świata”. Wiele gmin, również i nasza gmina boryka się z problemem porozrzucanych śmieci. W dniu 21 kwietnia w piątek uczniowie sprzątali teren wokół szkoły i najbliższe okolice.

Celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz dbanie o środowisko naturalne. Ta lokalna inicjatywa była częścią akcji „Czyste Góry Świętokrzyskie” zorganizowanej przez Lokalną Organizację Turystyczną „Góry Świętokrzyskie.

Podsumowaniem działania było spotkanie zorganizowane 21 kwietnia 2023r. na Placu Targowym w Górnie. W trakcie wydarzenia miało miejsce wiele atrakcji, m.in. ognisko, warsztaty ekologiczne, losowanie nagród.

Skip to content